Satış ve İade Hakkında

Nasıl Sipariş Verebilirim?

 1. Dergiyi ilgili bölümden sepete ekleyip alışverişe devam edebilir veya alışverişi tamamlayıp ödeme sayfasına gidebilirsiniz.
 2. Üye iseniz üyeliğiniz üzerinden, değilseniz üye olmadan devam edebilirsiniz. “Ödeme” sayfasında kişisel bilgilerinizi doldurup ödeme aşamasına geçebilir, kredi kartı ya da EFT/Havale seçeneklerinden size uygun olanı seçip siparişinizi tamamlayabilirsiniz.
  • EFT/Havale Bilgilerimiz:
   Akademim Yayıncılık Kültür Sanat Sanayi ve Ticaret A.Ş.
   Türkiye İş Bankası / Çanakkale Şubesi
   IBAN: TR89 0006 4000 0012 3002 2948 28
 3. Hediye olarak göndermek isterseniz; kişisel bilgiler bölümüne göndermek istediğiniz kişi bilgilerini, faturamı farklı adrese gönder seçeneğini seçip kendi bilgilerinizi girip ödeme aşamasına geçebilir, kredi kartı ya da EFT/Havale seçeneklerinden size uygun olanı seçip siparişinizi tamamlayabilirsiniz.
 4. Hafta içi saat 14:00’e kadar verdiğiniz siparişleriniz 3 iş günü içerisinde teslim edilip, kargo takip numaranız maille size iletilir. Lütfen gonderitakip.ptt.gov.tr veya araskargo.com.tr adresinden size iletilen takip numaranızla siparişinizi takip ediniz.
 5. Haftanın Her Günü: 08:00 – 19:00 saatleri arasında + 90 (532) 491 64 27 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
 6. Hatalı sipariş verdiğiniz taktirde; iade süresi 7 gündür. Kargo gönderimi müşteriye aittir. Ürün Faturası, asıl nüshanın ön yüzünde yer alan Ürün İade Formu doldurularak, ürün ile birlikte Akademim Yayınları’nın açık adresine gönderilmelidir.
 7. Teslimattan kaynaklanan problemler;
  1. Kargo teslimat sırasında ürün kontrolü yapılıp fiziki hasar mevcut ise paket kargo firmasından teslim alınmamalıdır. Kargo firmasından ürün teslim alındıktan sonra fiziki hasarlı ürün iadesi işlemi yapılamamaktadır.
  2. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda Akademim Yayınları’na bildirilmelidir. Akademim Yayınları en kısa sürede yeni bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.
  3. Üretim-Basım Hatası varsa; kargo gönderimi Akademim Yayınları’na aittir. Ürün Faturası, asıl nüshanın ön yüzünde yer alan Ürün İade Formu doldurularak, ürün ile birlikte Akademim Yayınları’nın açık adresine gönderilmelidir.
  4. İade ürün “İsmetpaşa Mah. Demircioğlu Cad. No: 1/8, Merkez / Çanakkale / TÜRKİYE” adresine ulaştığında, hatasız bir kopyası ile değiştirilecek veya 7 gün içerisinde ödeme iadesi gerçekleştirilecektir.

Cayma Hakkının İstisnaları

Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:

 1. Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
 2. Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
 3. Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 4. Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 5. Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
 6. Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
 7. Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 8. Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
 9. Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.
 10. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

Cayma Hakkına Dair Bildirimin Yapılacağı İletişim Bilgileri;

 • Akademim Yayınları adına Akademim Yayıncılık Kültür Sanat Sanayi ve Ticaret A.Ş.
 • Adres: İsmetpaşa Mah. Demircioğlu Cad. No: 1/8, Merkez / Çanakkale / TÜRKİYE.
 • Telefon: + 90 (532) 491 64 27
 • E-Posta: siparis@pasajlardergisi.com